خاطرات یک دندان‌پزشک واقعی: ۴

چند وقت پیش احتمالا به یاد می‌آورید که آوردن دخل دکتر‌ها مد شده بود و هر از گاهی در اخبار می‌شنیدیم که دکتری به قتل می‌رسد.‌‌ همان زمان برای محافظت از دکتر‌ها نظام پزشکی اسپری فلفل و شوکر در اختیار آن‌ها قرار می‌داد. بنده هم خودم را قاطی دکتر‌ها کردم و به نظام پزشکی رفتم و درخواست سلاح کردم! خوشبختانه چک برگشتی سوءپیشینه به شمار نمی‌آمد و یک فقره اسپری فلفل در اختیار بنده قرار گرفت. اسپری فلفل را در کشوی دخل مطب می‌گذاشتم تا از چندر غاز درآمد مطب احساس امنیت کنم. نزدیک دو سال از این قضیه می‌گذشت که دخل مطب اینجانب آخریک شب پاییزی قربانی سرقت شد!

مردی که گویا بحران ارزی تامین دوا و درمانش را دچار اختلال کرده بود (یادمان باشد که اعتیاد جرم نیست و بیماری است!) آخر وقت وارد مطب شد و با یک فقره چاقوی آشپزی من و منشی را تهدید کرد که همه دخل روز را تحویل او بدهیم! سراسیمه کشوی میز تحریر را باز کردم و محتویاتش را روی میز قرار دادم. در ته کشویی دستم اسپری فلفل را لمس کرد. سریع اسپری را برداشتم و به سمت دزد نشانه گرفتم. ناگهان سوزش درناکی را احساس کردم و روی زمین پهن شدم. اوایل احساس کردم که چاقو خورده‌ام. ولی اندکی بعد آقای دزد و خانم منشی را دیدم که به کمک من شتافته‌اند! به کمک آن دو چشمانم را با سرم شست و شو دادم و روی یونیت مطب منتقل شدم تا حالم بهتر شود. آقای دزد هم بعد از اینکه از سلامت بنده مطمئن شد پول‌ها را براداشت و مطب را ترک کرد. هنگام خداحافظی هم توصیه کرد همیشه قبل از فشاردادن شاسی اسپری فلفل، به جهت قرار گیری دهانه‌اش دقت کنم تا سرش به سمت خودم نباشد!

از آن روز به بعد اسپری فلفل را به خانه برده و در جای امنی گذاشتم. سلاح سرد یا گرم در مطب به درد من نمی‌خورد و بیشتر برای خودم خطرناک است تا دزدان و مهاجمان!

به این فکر می‌کنم که شاید از اسپری فلفل بتوان برای تندکردن غذاهاوخوردنی‌ها استفاده کرد. مثلا پیتزای پپرونی یا یک املت فلفلی خوشمزه! به هرحال هم جای اسپری فلفل در آشپزخانه منزل و هم جای من در مطب، بدون اسپری فلفل، امن‌تر می‌باشد!

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
1
Views Today
Views Today
1