الکس جونز، مجری تاک‌شوهای رادیویی آمریکایی پس از تبلیغ خمیردندان‌های نانوسیلور ضد کرونا از دادستان کل ایالت نیویورک اخطار گرفت

نیویورک‌تایمز نوشت این فرد که از شخصیت‌های منتقد دولت به شمار می‌رود و پیش از این اخبار و ادعاهای کذب دیگری هم منتشر کرده، از طریق وب‌سایت‌های خود ادعا کرده محصولات غذایی و خمیردندان نانوسیلوری تولید می‌کند که می‌توانند تمام ویروس‌های خانواده سارس و کرونا را از بین ببرند. این در حالیست که سازمان غذا و داروی آمریکا، هیچ واکسن و دارویی را برای کرونا تائید نکرده است.

الکس جونز در یکی از برنامه‌های رادیویی خود ادعا کرده بود وزارت امنیت داخلی آمریکا پیش از این محصولات نانوسیلور را تائید کرده و پنتاگون اظهار کرده آن‌ها کشنده ویروس‌های سارس و کرونا هستند. او خمیردندان‌های نانوسیلور فوق سفیدکننده‌اش را به مناسبت شیوع کرونا از ۱۹ و ۹۵ صدم دلار به قیمت ۹ و نود و پنج صدم دلار حراج کرده است. این محصولات که نشان شَم (Sham) را بر خود دارند، شامل مواد دیگری از جمله مکمل‌های غذایی و واکسن‌ها هم هستند. ماسک‌های معمولی و فیلتردار شم هم با برچسب‌های فریبنده در آمازون و ای‌بی به فروش می‌ر‌سند.

کرونا در آمریکا هم سفره سودجویان را باز کرد
آقای جونز از فروش محصولات سلامت محور و مراقبتی در وبسایت خود، که محلی برای مطرح کردن تئوری‌های ضد دولت آمریکا است ثروت هنگفتی به هم زده است. ادعاهای اخیر او، خانم لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک را بر آن داشته دستور اکیدی مبنی بر متوقف کردن این تبلیغات صادر کند.

از زمانی که کووید ۱۹ در آمریکا شیوع پیدا کرده، تبلیغات کاذب فروش محصولات ضد کرونا در این کشور هم مانند هر کشور دیگری رایج شده و مقامات دولتی، به ۷ کارخانه محصولات تقلبی از جمله دمنوش‌ها، نقره کلوئیدی، تنتور و روغن‌های گیاهی که مدعی خواص ضد کرونا هستند اخطار داده‌اند ظرف ۴۸ ساعت اقدامات متقلبانه خود را تمام کنند.

جیم بیکر، یکی دیگر از اجراکنند‌گان شوهای تلویزیونی در آمریکا است که ادعا کرده بود محصولات حاوی نقره می‌فروشد که درمان کرونا هستند و ظرف ۱۲ ساعت از گسترش این بیماری جلوگیری می‌کنند. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده کلوئید نقره نه‌تنها در درمان بیماری‌ها مؤثر نیست، بلکه می‌تواند برای سلامت شخص مضر باشد. این شخصیت تلویزیونی هم از خانم جِیمز، اخطاریه‌ای مبتنی بر توقف فعالیت‌های خود دریافت کرده است.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
50
Views Today
Views Today
2