رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: یکی از دلایل افت تحصیلی و انزوای کودکان وجود دندان های شکسته وی است.

به گزارش خبرگزاری سینا، دکتر ابراهیم امین صالحی گفت: در صورت شکسته شدن دندان کودک براساس ضربه و یا سانحه بهتر است بلافاصله دندان را داخل بزاق دهان خود کودک و یا سرم فیزیولوژی قرار داده و در کوتاه ترین زمان ممکن به دندانپزشک مراجعه شود و هر چقدر که این زمان کوتاه تر باشد موفقیت درمان بیشتر است.

وی شکستگی دندان کودکان را به دو حالت بیان کرد و گفت: گاهی شکستگی به گونه ای است که دندان با ریشه در می آید و گاه بر اثر ضربه قسمتی از دندان شکسته می شود که بهتر است آن قسمت شسته شود و در بزاق کودک و یا سرم فیزیولوژِی قرار گیرد زیرا نباید آن بخش شکسته دندان خشک شود چون در صورت خشک شدن شکننده می شود و قابل استفاده نخواهد بود.

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران افزود: می توان آن قسمت شکسته دندان را با باندینگ های مخصوص سر جای خود قرار داد ولی اگر این کار انجام نشود ممکن است کودک از نظر روانی تحت تاثیر حس های منفی قرار گیرد.

امین صالحی گفت: بسیاری از کودکانی که دندان هایشان دچار شکستگی می شود به دلیل مسخره شدن دچار افت تحصیلی و منزوی می شوند، در حقیقت درست کردن دندان شکسته برای زیبایی نیست چرا که بچه به دندان سالم نیازدارد.

وی ادامه داد: دندان شکسته در صحبت کردن کودک تاثیر منفی می گذارد به گونه ای که کلمات را نمی تواند درست بیان کند و دوستانش مسخره اش می کنند ولی می توان با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی بدون اینکه به دندان های دیگر صدمه ای وارد شود آن دندان را ترمیم و بازسازی کرد.

امین صالحی توصیه کرد: در صورت بروز چنین مشکلی با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی می توان دندان شکسته کودک را بدون آن که صدمه اضافه ای به بافت آن وارد شود با استفاده از باندینگ ها و مواد چسبنده دندان شکسته را ترمیم کرد.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
20
Views Today
Views Today
1