دبیرعلمی پانزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان، از برگزاری پانل‌های جامع و دربرگیرنده مباحث علمی گسترده در این کنگره خبر داد و گفت: رشته دندان‌پزشکی کودکان، مباحث گسترده‌تری از درمان‌های بالینی را در بر می‌گیرد و در این کنگره، تلاش ما این بوده است که بر روی اهمیت توجه دندان‌پزشکان عمومی، اطفال و متخصصین سایر رشته‌ها، به سایر مسائل، علاوه بر خرابی دندان‌های کودکان تأکید کنیم.

دکتر شیوا مرتضوی افزود: شعار پانزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان، همانند شعار روز جهانی سلامت دهان در سال جاری، “همکاری همه‌جانبه، کودکانی سالم، با لبخندی زیبا” انتخاب شده است و پانل‌های آن، موضوعات جنبی مانند سلامت روان، اعتیاد و کودک‌آزاری را هم در بر می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف دندان‌پزشکان کودکان، تشخیص مسائلی مانند کودک‌آزاری یا اعتیاد بیماران از طریق علائم دهانی آن‌ها است، اما از آنجایی که در کتاب‌های تکست کشور ما، برخلاف کشورهایی مانند آمریکا راه‌های حقوقی و قانونی نحوه برخورد با این مسائل به دندان‌پزشکان آموخته نمی‌شود، در این کنگره پانلی به این موضوع اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: آخرین گایدلاین‌های مربوط به ریسک فاکتورهایی که سبب پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های دهان کودکان می‌شوند با حضور سخنرانی از سازمان جهانی بهداشت و همچنین تازه‌ها و ریسک‌فاکتورهای بیماری‌های غیرواگیر، ریسک فاکتورهای مشترک بین سلامت دهان و سلامت عمومی، آخرین نظرات درباره ایمپلنت در کودکان، ترکیبات جدید پیش‌گیری از پوسیدگی، مواد ترمیمی جدید و مواد و روش‌های جدید درمان‌ پالپ از موضوعات پانل‌های دیگر این کنگره هستند.

دکتر شیوا مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: اهم موضوعات مورد بحث در پیش‌کنگره، تجویز منطقی دارو، اصول نسخه‌نویسی، تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها، تداخلات دارویی و مفید یا مضر بودن فلوراید هستند و به طور کلی تلاش شده است در این برنامه ۴ روزه، موضوعاتی که در دوران تحصیل در رشته دندان‌پزشکی کودکان مغفول می‌مانند مورد بحث قرار گیرند.

پیش‌کنگره و پانزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان، از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ آبان ۹۵ در دانشکده دندان‌پزشکی اصفهان برگزار می‌شود و دارای ۲۰ امتیاز بازآموزی است که ۵ امتیاز آن به پیش‌کنگره اختصاص دارد.

⭕️پانزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران با تخفیف ویژه در سایت #نگین انلاین

مباحثی گسترده‌تر از درمان در پانزدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان
مباحثی گسترده‌تر از درمان در پانزدهمین کنگره انجمن دندانپزشکی کودکان

منبع:دندانه