رتبه سوم شکایات در دست دندانپزشکان
ورود رشته ایمپلنت به برنامه آموزشی از مهم‌ترین راهکارهای حل مشکلات این حوزه است.

دکتر باقر شهنی‌زاده رییس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در مراسم افتتاحیه ششمین همایش ایمپلنت انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: دندانپزشکان رتبه سوم را در شکایات پزشکی دارند و ورود رشته ایمپلنت به برنامه آموزشی مهم‌ترین راهکار کاهش مشکلات این حوزه است.

وی تعداد واحد آموزشی ایمپلنت در دانشگاه‌ها را فقط ۲ واحد تئوری خواند و گفت: برای برگزاری دوره‌های آموزشی ایمپلنت حداقل یک سال زمان نیاز است که متأسفانه در هیچ یک از دانشگاه‌ها چنین دوره‌ای برگزار نمی‌شود.

رییس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران عدم توجیه کافی بیمار توسط پزشک را مهم‌ترین علت شکایات حوزه دندانپزشکی دانست و افزود: وظیفه انجمن در این موارد برگزاری دوره‌های آموزشی برای همکاران پس از شناسایی مشکلات درمانی و علل عدم موفقیت آنها است.

وی ورود بیمه‌ها به عرصه دندانپزشکی را ضروری خواند و تصریح کرد: با وجود عدم پوشش بیمه‌ای دندانپزشکی ایران به خاطر ارزان بودن این هزینه‌ها، میزان مراجعه توریست‌ها در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

دکتر شهنی‌زاده عدم رعایت بهداشت و نبود پوشش بیمه‌ای را از عوامل شیوع پوسیدگی دندان‌ها در ایران برشمرد و یادآور شد: پس از شناخته شدن ایمپلنت به عنوان درمانی موفق، تعداد مراجعان برای انجام این راهکار درمانی از سال ۱۳۸۵ افزایش داشته است.

منبع:دندانه