هدف انجمن دندان‌پزشکی سازگار با محیط‌ زیست EDA، ارائه آموزش‌ها و استانداردها و برقراری ارتباط بین اعضای خود است و به این وسیله برای موفقیت صنعت دندان‌پزشکی سبز و مهیا کردن سبک زندگی سالم برای بیمارانی که به آنان خدمات ارائه می‌دهد، می‌کوشد.

خدمات EDA برای بیماران
توجه بیشتر به سلامت بیماران، یکی از اولین اولویت‌های دندان‌پزشکانی است که به انجمن دندان‌پزشکی سازگار با محیط زیست پیوسته‌اند؛ بنابراین بسیاری از بیماران، مشتاق هستند درمان خود را به دست آنان بسپارند. بیمارانی که عضو این انجمن هستند، دیگر برای پیدا کردن دندان‌پزشکانی که مطب‌های اکوفرندلی دارند، به زحمت نمی‌افتند و با کمک انجمن، به راحتی دندان‌پزشکی را که خدمات مورد نیاز آن‌ها را ارائه می‌کند پیدا می‌کنند.

گذشته از این، پیش‌گیری، اولویت اول خدماتی است که در دندان‌پزشکی سبز به بیماران ارائه می‌شود و بیمارانی که عضو EDA هستند، به طور مرتب توصیه‌های این انجمن از جمله برنامه‌های بهداشت حرفه‌ای، مزایای تصویربرداری دیجیتال نسبت به چاپ کردن رادیوگرافی، مواد دندانی فاقد جیوه، روش‌های درمانی که کمتر تهاجمی هستند و به ایمنی آن‌ها و پیش‌گیری از بیماری‌های واگیردار کمک می‌کنند را دریافت می‌کنند.

خدمات EDA برای دندان‌پزشکان
ارائه خدمات با استفاده از تجهیزاتی که از تکنولوژی‌های نوین بهره برده‌اند و بر روی راحتی بیماران تمرکز کرده‌اند تا آن‌ها را به سوی دندان‌پزشکی سبز جلب کنند و همچنین استفاده از موادی که فاقد جیوه هستند، از اهداف مهمی است که صنعت دندان‌پزشکی سبز برای دندان‌پزشکان در نظر گرفته است. برنامه‌های آموزشی این انجمن، به دندان‌پزشکان کمک می‌کند تأثیری که بر محیط‌زیست می‌گذارند و همچنین هزینه‌های خود را کاهش دهند و بتوانند جمعیتی که به دنبال دندان‌پزشک اکوفرندلی هستند را به سمت خود جذب کنند.

درضمن EDA در وب‌سایت خود، یک کتابخانه مجازی فراهم کرده است و منابعی که راهکارهای اکوفرندلی شدن را به دندان‌پزشکان نشان می‌دهد، در آن گرد آورده است.

خدمات EDA برای صنعت‌گران
سیاست EDA برای صنایعی که تولید کننده محصولات دندان‌پزشکی هستند، تغییر اولویت‌های اقتصادی و دغدغه‌های آن‌ها است تا نه‌تنها بتوانند جایگاه خود را در بازار رقابتی دندان‌پزشکی سبز حفظ کنند، بلکه در آینده که این صنعت بیشتر رشد می‌کنند، حرکتی رو به پیشرفت داشته باشند.
گذشته از این، دندان‌پزشکی سبز، فرصت‌های جدیدی را به مصرف‌کنندگان، توزیع‌کنندگان، مبتکرین محصولات و محققین پیشنهاد می‌کند تا محصولات مبتنی بر سبک زندگی سالم بسازند.

چگونه می‌توان به عضویت انجمن دندان‌پزشکی سبز درآمد؟
عضویت EDA برای هر یک از این اشخاص، مستلزم ارتباط برقرار کردن با دفتر آن در شهر برکلی ایالت کالیفرنیا و پرداخت حق عضویت برای دریافت خدماتی است که به آن‌ها اشاره شد.

منبع:دندانه