اما و اگرهای مراجعه به دندانپزشک با دستمزد کم

دکتر اردوان اعتمادی با اشاره به پیام‌های تبلیغاتی که ارایه خدمات دندان‌پزشکی با قیمت بسیار پایین را وعده می‌دهند گفت: بسیاری ازمردم به‌دنبال مراکز و دندانپزشکانی هستند که با نازل‌ترین قیمت، مشکلات دندان آنها را برطرف کند. حال آنکه این قیمت ارزان، می‌تواند برای سلامتی فرد‌ گران تمام شود.

این عضو بین‌المللی انجمن جراحان لثه آمریکا افزود: به‌طور مثال، دندان که از دست می‌رود بهترین اقدام برای داشتن جایگزینی مناسب برای دندان ازدست‌رفته، ایمپلنت است. حتی فردی که هیچ دندانی در دهان ندارد هم می‌تواند با ایمپلنت دارای دندان‌های کاملا زیبا و طبیعی شود؛ کاشت دندان به‌روش ایمپلنت مزایای بسیاری دارد، کمتر در معرض آسیب است و از حرکت دندان‌های دیگر جلوگیری می‌کند. درواقع فرد می‌تواند کیفیت بهتری از زندگی را تجربه کند. خوب حرف بزند، خوب بجود و مشکلات گوارشی را دیگر تجربه نکند اما این درمان هزینه‌بر و به‌اصطلاح‌ گران است. با این‌حال عجیب است که این سؤال در ذهن برخی متبادر نمی‌شود که چگونه می‌توان ایمپلنتی ارزان را بدون عوارض تجربه کرد. به‌راستی دلایل ایمپلنت‌های ارزان چیست.

وی تاکید کرد: دندانپزشکانی که دارای مدارک فوق تخصص در زمینه پروتز دهان و دندان هستند، حداقل دوره‌هایی ۶ ساله را پشت سرمی‌گذارند و در این دوره‌ها بیش از صد مورد ایمپلنت انجام می‌دهند اما افرادی که با دستمزد کمتر کار می کنند، یک دوره کوتاه را پشت سر گذاشته‌اند، که شاید تنها یک مریض را درمان کرده باشند؛ بنابراین از تجربه کافی برخوردار نیستند.

دکتر اردوان اعتمادی، در ادامه با اشاره به سطح آگاهی شهروندان اظهار می‌کند: جای تعجب دارد؛ به‌راستی چرا تا این اندازه تبلیغات و پیامک‌ها می‌توانند در انتخاب بیماران مؤثر باشد، کافی است کمی درنگ کنند و تشخیص دهند که هر اقدام ارزانی در زمینه دندان می‌تواند تبعاتی را به‌همراه داشته باشد. استفاده از برندهای غیرمرغوب می‌تواند یکی از دلایل کم‌هزینه بودن این درمان، نزد دندانپزشکان خاص باشد.

دکتر اعتمادی ادامه داد: ایمپلنت سخت‌ترین کار درمانی در دندانپزشکی است که اگر به‌صورت صحیح و اصولی درمان نشود، متأسفانه عوارض غیر‌قابل جبرانی همچون ازدست‌رفتن استخوان فک، ساییده شدن و خورده‌شدن استخوان و گاه عفونت‌های شدید را با خود به‌همراه دارد.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
8
Views Today
Views Today
1