واشینگتن موقع رییس جمهور شدن، تنها یک دندان داشت

در روزهایی که بحث ریاست جمهوری دونالد ترامپ داغ است و او بعد از ریگان پیر‌ترین و از زمان جرج واشینگتن، پولدار‌ترین رییس جمهور آمریکا می‌شود، بد نیست نگاهی به یک ویژگی بامزه یا در حقیقت، بدمزه واشینگتن بیندازیم. او اولین رییس جمهور آمریکا و یک نماد تاریخی در این کشور به شمار می‌رود اما خب، جنس دندان‌هایش بسیار بد بوده است.

نکاتی جالب درباره وضعیت دندان‌های اولین رییس‌جمهور امریکا
نکاتی جالب درباره وضعیت دندان‌های اولین رییس‌جمهور امریکا

وقتی واشینگتن رییس جمهور شد، فقط یک دندان در دهان داشت که متعلق به خودش بود.
مایکل بشلاس که مورخ است، در این باره نوشته: «او سال‌ها از مشکلات مربوط به دهان و دندان رنج می‌برد. صبح روزی که رییس جمهور شد، لثه‌هایش متورم بود و فقط یک دندان واقعی توی دهان داشت. در ۹ سال آخر عمرش دندان مصنوعی‌های مخصوص خودش را می‌گذاشت که صدا می‌کردند و با سیم باز و بسته می‌شدند.»

واشینگتن در خاطراتش نوشته که در ۲۴ سالگی ۵ شیلینگ به دکتر واتسن داده تا یکی از دندان‌هایش را بکشد. دندان درد، کشیدن دندان، التهاب لثه و این جور چیز‌ها پای ثابت خاطرات و دست‌نوشته‌های او هستند و در طول عمرش همیشه هزینه‌های مربوط به دهان و دندان جزیی از مخارج او بوده است.

جالب اینکه رهبر جدایی آمریکا از انگلیس، دندانپزشک آن‌ها را هم به دست می‌آورد. در سال ۱۷۸۱ میلادی یک دندانپزشک فرانسوی به نام دکتر «ژان پی‌یر لو مایر» که به وضعیت دندان نظامی‌های ارشد بریتانیایی رسیدگی می‌کرد، از منطقه اشغالی آن‌ها در نزدیکی نیویورک گریخت و پیش آمریکایی‌ها رفت. او دندانپزشک واشینگتن شد و کم کم دوستی نزدیکی با او پیدا کرد.

نکاتی جالب درباره وضعیت دندان‌های اولین رییس‌جمهور امریکا
نکاتی جالب درباره وضعیت دندان‌های اولین رییس‌جمهور امریکا

یک نکته دیگر؛ دندان‌های مصنوعی واشینگتن برخلاف شایعات چوبی نبود، بلکه از استخوان حیوانات، عاج و دندان آدم‌ها گرفته شده بود و سیم‌های طلا داشت. او بعضی از دندان‌های کشیده شده خودش را در دندان مصنوعی‌اش گذاشته بود، ضمن اینکه ۹ تا دندان سیاهپوست‌ها را در ازای ۱۲۲ شیلینگ خریده بود، اما معلوم نیست سرنوشت این دندان‌ها چه شد و از آن‌ها استفاده کرد یا نه.
وضعیت بد دندان‌های اولین رییس جمهور آمریکا سبب شده بود تا ظاهر صورت او تغییر کند و علاقه و توانایی زیادی هم برای حرف زدن نداشته باشد.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
14
Views Today
Views Today
1