درباره فعالیت گروه موسیقی GREEEEN در ژاپن

تصور کنید که خواننده معروفی شده‌اید. ثروت و شهرت به دست آورده‌اید و همه می‌خواهند سر از کارتان دربیاورند، به شما نزدیک شوند و عکس و امضا بگیرند. حالا تصور کنید همزمان یک دندان‌پزشک موفق هم هستید و از این می‌ترسید که برملا شدن هویتتان، سبب شود حرفه شما به عنوان دندان‌پزشک به خطر بیفتد. چه کار می‌کنید؟

دندانپزشکان مرموز ژاپن؛ خواننده‌هایی که نامشان را فاش نمی‌کنند!
دندانپزشکان مرموز ژاپن؛ خواننده‌هایی که نامشان را فاش نمی‌کنند!

خب، این دقیقا ماجرای گروه موسیقی «گرین» در ژاپن است؛ ۴ دندان‌پزشک که خواننده‌های موفقی شده‌اند، اما از ترس اینکه حرفه‌شان به عنوان پزشک به خطر بیفتد، هیچ وقت، نه در ویدیوهای تبلیغاتی، نه در آلبوم‌هایی که بیرون داده‌اند و نه در اجراهای تلویزیونیشان چهره خود را نشان نداده‌اند. این ۴ نفر تنها با اسامی هاید (پنهان)، ناوی، ۹۲ و سوه شناخته می‌شوند.

البته یکی از اعضای گروه (هاید) گفته، شاید یک روز از مدیران بیمارستانی که در آن کار می‌کنند اجازه بگیرند و هویتشان را فاش کنند؛ ولی فعلا خبری از نام و نشان آن‌ها نیست و مخفیانه کار می‌کنند تا وقتی روپوش پزشکی می‌پوشند و بالای سر بیمار می‌نشینند، با خیال راحت و به دور از جنجال به کارشان برسند.

شروع کار
هر ۴ خواننده گروه در فوکوشیما درس خوانده‌اند و موسیقی را سال ۲۰۰۷ و وقتی هنوز در دانشگاه بودند، آغاز کردند. آن‌ها ابتدا می‌گفتند بعد از پایان امتحانات و گرفتن مجوز کار، خود را معرفی می‌کنند ولی سال ۲۰۰۹ اعلام کردند، هم چنان مخفی می‌مانند تا اختلالی در کارشان به عنوان دندان‌پزشک ایجاد نشود.

موفقیت
خیلی از کارهای این گروه به صدر جدول پرفروش‌های ژاپن رسیده و حتی آلبوم سوم آن‌ها در سال ۲۰۰۹ ضمن بردن جایزه آلبوم سال، در‌‌ همان هفته اول بیش از ۴۵۲ هزار نسخه فروخت. ترانه «کیسهکی» گروه گرین نیز در سال ۲۰۰۹ ۲ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۷۴ بار دانلود و فروخته شد تا به عنوان پرفروش‌ترین ترانه دانلود شده در ژاپن، در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

دندانپزشکان مرموز ژاپن؛ خواننده‌هایی که نامشان را فاش نمی‌کنند!
دندانپزشکان مرموز ژاپن؛ خواننده‌هایی که نامشان را فاش نمی‌کنند!

ساخت فیلم
حالا رمزآلود بودن و موفقیت این گروه ۴ نفره، کار را به جایی رسانده که فیلمی از روی ماجرای زندگی آن‌ها نیز ساخته شده و اواخر ژانویه سال جدید میلادی اکران خواهد شد. این فیلم داستانی، ماجرای «هاید» که رهبر گروه گرین است و ۳ همکارش را روایت می‌کند که چگونه در ۱۰ سال گذشته در صنعت موسیقی پیشرفت کرده‌اند و نام آن هم «پسران سبز» است.

۴ بازیگر این فیلم قبل از فیلمبرداری ۲ ماه آموزش خوانندگی دیدند و چون قبلا تجربه این کار را نداشتند، باید از امکانات کامپیوتری استفاده می‌شد تا کیفیت صدایشان را بهتر کنند. با توجه به اینکه سازندگان فیلم قصد نداشته‌اند صدای خواننده‌ها را روی لب‌زنی بازیگران بگذارند، تلاششان را کرده‌اند تا صدای اصلی بازیگران خوب از آب دربیاید و ظاهرا موفق هم شده‌اند.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
11
Views Today
Views Today
1