رعایت بهداشت دهان روی سکوهای ورزشگاه!

حتما شما نیز فیلم کوتاهی که از مسواک زدن یک مرد داخل استادیوم فوتبال در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است را دیده‌اید: اینکه در اوج هیجان یک بازی فوتبال یک نفر روی سکوهای ورزشگاه ایستاده و مشغول مسواک زدن باشد احتمالا تنها از یک مرد آلمانی بر می‌آید و بس!

این ماجرا در جریان بازی تیم‌های هافنهایم آلمان و لیورپول انگلیس، در لیگ قهرمانان ثبت شد. مرد طرفدار اصول رعایت بهداشت دهان یکی از طرفداران تیم هافنهایم بود که حین تماشای جنگیدن تیم محبوبش با لیورپول، بر روی سکو ایستاده بود و مسواک می‌زد!

مردم و رسانه‌ها درباره این رفتار عجیب و غریب، گمانه‌زنی‌های بسیاری کردند: یعنی آلمانی‌ها این‌قدر منظم هستند که در ورزشگاه هم مسواک زدن را فراموش نمی‌کنند؟ یا کام طرفداران هافنهایم از باخت چهار بر دو چنان تلخ شده بود که می‌خواستند با مسواک زدن شیرینش کنند؟

جالب اینکه فیلم مسواک زدن این تماشگر در شبکه‌های اجتماعی در تمام دنیا بازنشر شد و حتی ایرانیان نیز با آن شوخی کردند و گمانه‌زنی‌هایی برای این رفتار عجیب مرد آلمانی ارایه دادند؛ نظیر: مردم چنان گرفتار هزینه‌های دندان‌پزشکی شده‌اند که حتی وسط تماشای بازی فوتبال هم مسواک می‌زنند!

سرانجام یک شبکه رادیویی در کشور آلمان که کنجکاو شده بود دلیل کار این شهروند را بداند، با او مصاحبه‌ای ترتیب داد. این تماشاچی جنجالی که خود را (Sven S) معرفی کرده است، در مصاحبه‌اش در مورد انگیزه‌ای که پشت این رژیم بهداشتی سخت‌گیرانه بوده است، می‌گوید: «قضیه به این پیچیدگی‌ها هم نبود! من فقط می‌خواستم از طعم نوشیدنی که خورده بودم و دهانم را تلخ کرده بود خلاص شوم!»
او که یک مکانیک و اهل شهر کورنهایم آلمان است، ادامه می‌دهد: «من برای رسیدن به لیورپول از آلمان، بیست و پنج ساعت در اتوبوس نشسته بودم و قبل از اینکه به استادیوم بروم، فکر کردم بد نیست دهانی تازه کنم! به همین دلیل قدری نوشیدنی انگلیسی خوردم و مستقیم به جایگاه تماشاچی‌ها رفتم، اما چشمتان روز بد نبیند! دهانم آن‌قدر تلخ شده بود که باید به شکل اورژانسی مزه‌اش را عوض می‌کردم!»
سؤال بعدی که از Svenپرسیدند، این بود که آیا مادرش به کاری که او انجام داده است افتخار می‌کند یا نه؟ و او پاسخ داد: « کسی هست که افتخار نکند؟ کدام مادری تا به حال پسری داشته است که به جهانیان نشان بدهد دندان‌هایش را وسط مسابقه فوتبال مسواک می‌زند؟»

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
34
Views Today
Views Today
1