املاک دندان‌پزشک قاتل ایرلندی برای پرداخت بدهی‌هایش به قربانیان تفکیک می‌شود

دکتر کالین هاول (Colin Howell) دندان‌پزشک ایرلندی که سال ۲۰۱۰، پس از گذشت نه سال از قتل همسر خود و شوهر معشوقه‌اش، مجرم شناخته و به حبس ابد محکوم شد، پس از گذشت حدود هشت سال، ورشکست شناخته شد و دولت بریتانیا اعلام کرد چاره‌ای جز تفکیک اموال او تحت قانون ورشکستگی ندارد.

کالین هاول که متولد سال ۱۹۵۹ در شمال ایرلند است، همسر خود، لسلی و معشوقه‌اش را به قتل رساند و چنین صحنه سازی کرد که گویی این دو عاشق طبق عهد و پیمانی اسطوره‌ای خودکشی کرده‌اند. جسد این دو مقتول، سال ۱۹۹۱ در یک اتومبیل پر از گاز در کسل راک، محل زندگی دکتر هاول کشف شد، اما پلیس صحنه قتل را صحنه‌سازی تشخیص داد و در نهایت این دندان‌پزشک را به قتل متهم کرد.

هاول پس از قتل همسرش، چهارصد هزار پوند بدهکاری بالا آورد و برای پرداخت آن، دست به سرمایه گذاری در طرحی به نام طلای یاماشیتا زد که سرمایه‌اش را دود کرد. این طرح کاذب برای افراد، سرابی از کشف گنجی که گفته می‌شود یاماشیتا، امپراطور ژاپنی، سال ۱۹۴۴ در جریان جنگ و کسب غنائم در فیلیپین، در همین کشور مدفون کرده است می‌ساخت و آنان را متقاعد می‌کرد با سرمایه گذاری در عملیات جست‌و‌جوی این گنج، مقادیر زیادی به جیب بزنند. دکتر هاول ابتدا صد هزار پوند در این طرح سرمایه گذاری کرد و روز به روز بیشتر در این گرداب فرو رفت. او حتی سهمی که از دو مطب دندان‌پزشکی‌اش داشت را فروخت و دوستانش را ترغیب کرد که این کار را انجام دهند، اما در ‌‌نهایت با اینکه به او قول داده بودند بیست میلیون پوند عایدش می‌شود، بیشتر از چند جعبه محتوی تعدادی سکه نقره که تنها سی پوند می‌ارزیدند دستش را نگرفت و سیصد و پنجاه هزار پوند ضرر کرد.

اما ارتکاب دو قتل تنها اتهام دکتر کالین هاول نیست. او سال ۲۰۱۱ به نه فقره تجاوز به بیماران زن در مطبش محکوم شده است. همین اتهام حقوق بازنشستگی ای که باید از NHS دریافت می‌کرد را منتفی کرده است و در حال حاضر ممکن است خانواده‌های این قربانیان بخشی از اموالش را مصادره کنند.

در حال حاضر یک حسابدار ارشد از موسسه مشاوره مدیریت شغلی KPMG، مامور شده است بدهی‌های این دندان‌پزشک را تحت قانون ورشکستگی تخمین بزند و موضوع تفکیک اموالش را بررسی کند. این موسسه اعلام کرده است که هرکس مدعی است از دکتر هاول او طلبکار است، در فرصت باقی مانده مستندات خود را ارائه کند.

 

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
22
Views Today
Views Today
1