لوپ opt-on 2.7 TTL

لوپ چشمی OrangeDental ساخت آلمان

محصولات و تجهیزات دندانپزشکی ORANGE DENTAL
دسته: برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

توضیحات

لوپ چشمی  OrangeDental مدل opt-on 2.7 TTL

 

وزن : 32 گرم

طرحی اختصاصی مناسب دندانپزشکان

قابلیت نصب لایت

فریم کربنی برای وزن سبکتر

فاصله کاری قابل تنظیم بین 30 الی 50 سانتی متر

میدان دید 75 الی 125 میلی متر

ساخت آلمان

ارسال رایگان

 

لوپ opt-on سبک ترین لوپ دنیا، فقط و فقط 32 گرم با بزرگ نمایی 2.7 و 3.3 و میدان دید 75 تا 125 میلی متر و با طراحی ویژه ای که توسط کمپانی آدیداس صورت گرفته علاوه بر زیبایی، راحتی استفاده را نیز دارا است.

برای هرچه منعطف و سبک تر کردن لوپ، فریم آن از جنس الیاف کربنی ساخته شده است که این باعث می شود لوپ opt-on را مدت زمان طولانی تری بدون احساس خستگی و برای هر نوع درمان استفاده کرد. لوپ معرفی شده TTL می باشد. [Trough The Lens] در این سیستم با توجه به فاصله بین دو مردمک چشم دندانپزشک (که با دستگاه PD متر اندازه گیری می شود)، فاصله کاری دندانپزشک تا بیمار (که این فاصله ها می تواند 25, 30, 35, 40, 45, 50 سانتی متر باشد که قابلیت تغییر فاصله کاری را با تعویض کلیپ های سر لنز را داراست) و مشخصه دیگر، اندازه سر دندانپزشک (فریم small یا large ) لوپی ارائه می گردد که در واقع این لوپ نسبت به مشخصات فردی دندانپزشک طراحی گردیده است.

طراحی لنز به صورت نیم تخت، یکی دیگر از مزایای لوپ orangedental است که به دندانپزشک این امکان را می دهد که بدون لمس لوپ، فضای پیرامون (دنبال کردن تصاویر ایکس ری، تعویض اینسترمنت ها، ارتباط با بیمار و یا دستیار و…) را به راحتی مشاهده کند. همچنین دسته ها دارای سه حالت تغییر وضعیت، به منظور تنظیم بهترین زاویه دید لنزها می باشند.

برای دندانپزشکانی که از عینک استفاده می کنند این سیستم، لوازم جانبی اتصال لنز عینک را دارا است که با توجه به مشخصات عینک دندانپزشک، توسط عینک ساز تراش خورده و بر روی لوپ نسب می گردد تا دندانپزشک همزمان با استفاده از لوپ، عینک خود را نیز داشته باشد.

در ضمن این لوپ قابلیت نصب لایت spot-on را نیز دارد که سبک ترین لایت دنیا نیز متعلق به همین کمپانی orangedental می باشد. وزن فقط 7 گرم، تابش نور 20، 30 و 45 هزار لوکس با مدت زمان تابش 8، 6 و 4 ساعت بدون وقفه، CRI 90 نزدیک به نور خورشید (Colour Rendering Index, Sun light=100) اتصال سوکت مغناطیسی و درجه تغییرات نور لمسی از مشخصه های بارز این لایت می باشد.

ایراد رنگی در تصویر ناشی از وجود عدسی های بی کیفیت است. هنگامی که نور سفید که طیفی از نورهای رنگی است از میان یک عدسی عبور می کند شکسته می شود. از آنجاییکه درجه شکسته شدن پرتوهای نور به رنگ و در واقع طول موج آن بستگی دارد این پرتوها هنگام عبور از عدسی مسیرهای متفاوتی را طی می کنند. نتیجه این است که رنگهای مختلف تشکیل دهنده هر تصویر در نقاط متفاوتی از محور اپتیکی عدسی متمرکز می شوند.

در یک لوپ که این ایراد در آن برطرف نشده باشد مناطقی رنگی اطراف هر تصویر ایجاد می شود وهمانطور که از شکل پیداست در نقاط مختلف از عدسی نیز ترتیب رنگها تغییر می کند. در لوپی که دارای این خطا باشد با جابجا کردن مکان عدسی چشمی رنگهای کناری تصویر تغییر می کنند. این خطا در صورت استفاده از عدسی های آکرومات یا آپوکرومات کاهش می یابد.

با اشاره به مبحث ابیراهی که قبلا هم توضیح داده شد وقتی پرتوهای نور سفید از عدسی می گذرند مسیر آنها تغییر می کند، این تغییر مسیر پدیده شکست نامیده می شود. با توجه به اینکه مقدار شکست، تابعی از طول موج نور ورودی است هنگام عبور از عدسی، نور به مؤلفه های تشکیل دهنده خود تجزیه می شود و هر کدام از مؤلفه ها تصویری جداگانه از منبع نور اصلی ایجاد می کند، بنابراین تصویر منبع نور اصلی بعد از عبور از عدسی به صورت تکرنگ نبوده و حلقه های رنگین اطراف آنرا احاطه خواهند کرد. در عدسی های آکروماتیک این ایراد به حداقل می رسد.اما چگونه؟

عدسی ها بصورت ترکیبی از 2 یا3 عدد عدسی نازکتر جداگانه که جنس متفاوت در نتیجه خواص شکست هر کدام متفاوت است ساخته می شوند. معمولا از شیشه های فلینت و کراون به عنوان دو شیشه سازنده عدسی های مرکب استفاده می شود. هنگام طراحی چنین عدسی های مرکبی تنها می توان تعداد محدودی طول موج را در نظر گرفت بنابراین عدسی آکرومات برای همان چند طول موج خاص مناسب است ( معمولا دو طول موج در پهنه قرمز و آبی طیف انتخاب می شوند ) و بقیه نور ها همچنان خطایی البته در سطح بسیار کمتر که خیلی مواقع قابل صرف نظر کردن است ایجاد می کنند.

عدسی هایی که در بیشتر از دو طول موج طراحی شده باشند با نام عدسی آپوکرومات شناخته می شوند که بیشتر در ساخت تلسکوپ کارایی دارد.

اطلاعات تکمیلی :

Magnified viewing and light are the prerequisites for precise diagnoses and minimally invasive treatment for all indications. Maximum depth of field and corner-to-corner sharpness as well as optimal wearing comfort are critical for loupes. With its aspherical lenses and low weight, opt-on is an excellent choice.

First-class optics
> 2.7x /3.3 magnification
> Large field of view, 75-125 mm
> Highest depth of field and corner-to-corner sharpness
> Replaceable anti-glare protection
>Low weight (32 g TTL)
>Vario-Clip for working distances of 300 - 500 mm
>Variable frame inclination for ergonomic posture
>plus spot-on light or spot-on sun light system

 

دریافت کاتالوگ :

magnification orangedental

opt-on 2.7

orangedental opt-on 2.7

 

لینک مرتبط :

https://www.orangedental.de

 

ویدئو :

Brand

OrangeDental

محصولات و تجهیزات دندانپزشکی ORANGE DENTAL

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “لوپ opt-on 2.7 TTL”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 6 =

شما شاید این را هم دوست داشته باشید